چگونه عطر و ادکلن مناسب برای شما عطر و بوی درست برای شما

نویسنده : مدیر سیستم ۱۷:۱۹:۲۰ ۱۳۹۸/۰۳/۱۹

چگونه عطر و ادکلن مناسب برای شما عطر و بوی درست برای شما

یه بویی که تو دوست داری واقعا می تونی بخشی از تو، یه بخشی از خودت باشی. اما چگونه یکی از آن‌ها را پیدا می‌کنی؟

چه چند دقیقه وقت داشته باشید تا قبل از اینکه به فروشگاه‌ها برسید، کمی تحقیق کنید، یا سعی دارید بوی کامل مگس را انتخاب کنید، در اینجا چند نکته ساده از متخصصان رایحه وجود دارد که به شما کمک می‌کنند به رایحه‌ای که سال‌ها دوست دارید و حس می‌کنید (و بوی آن)آن را به وجود بیاورید، کمک کنید

تحقیق کنید

گاهی بهترین مکان برای شروع، به خاطر فقدان یک عبارت بهتر، درست زیر بینی شما است. به زندگی روزمره خود فکر کنید. در حال حاضر کدام بوها را دوست دارید؟

برایان Jeong، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل "Hawthorne" توضیح می‌دهد: " اگر شما به طور کامل به رایحه علاقه دارید، به بوهای متمایز دیگری فکر کنید که در زندگی‌تان از آن لذت می‌برید، به خصوص آن‌هایی که در بدن خود از آن استفاده می‌کنید. The نارگیل در باشگاه شما؟ بدن تازه و شاداب شما شستشو می‌کند؟ بوی نرم و معدنی لباس شما بعد از رخت شویی؟ حتی توتون در سیگار که دود می‌کنید؟ اینها می‌توانند به عنوان نقطه شروع خوبی برای پیدا کردن بوی ایده‌آل شما باشند. به دنبال رایحه کتاب‌هایی نظیر آن‌هایی باشید که در محصولات دیگر خود دوست دارید."

 

اگر شما یک عطر یا یادداشتی پیدا کردید که دوست دارید به عنوان نقطه شروع تان استفاده کنید، مثل چوب کاج یا چرم، (برای من، همیشه قهوه است)، چند منبع آنلاین وجود دارد که به شما رایحه خاصی را در سایت‌هایی مانند Fragrantica.com یا Basenotes.com نشان می‌دهد و سپس به دنبال بوهای جدید در این دسته‌های مشابه بگردید." منابعی مثل این می‌تواند زمانی ارزشمند باشد که کشف کردن اینکه چه نکاتی برای شما کشیده شده‌است، و پیدا کردن بوهای دیگر که شامل آن‌ها می‌شود، ارزشمند

لیندا جی. لوی، رئیس بنیاد Fragrance، پیشنهاد کرد که شما ممکن است بخواهید به ایجاد عطر در محیط خود فکر کنید، در مورد حالت و سبک زندگی فکر کنید و این که خانواده‌ها خود را به آن قرض می‌دهند. این بخشی از عقل سلیم و یک غریزه است. ممکن است یک مشک جذاب برای یک شب از محیط کار مناسب‌تر باشد. گله‌ای نرم و یا مرکبات ممکن است در یک محیط حرفه‌ای بیشتر مورد استقبال قرار بگیرند تا یک محیط چوبی یا تند. همچنین باید شدت را در نظر بگیرید - آیا می‌خواهید دیگران متوجه رایحه‌ای که به تن دارید و یا فقط برای شما است، توجه

زمانی که یک خانواده از یادداشت‌ها را پیدا کردید از آن به عنوان راهنما استفاده کنید. اگر به وانیل کشیده باشید، قبل از این که به چیزی کاملا متفاوت مثل رایحه مرکبات یا یادداشت‌های آبی برسید، کمی وقت صرف جستجوی رایحه غذاهایی مانند عسل، شکلات یا شکلات کنید."

عطر نمونه به روش درست

مهم‌ترین بخش پیدا کردن عطر مورد علاقه جدید شما، البته، امتحان کردن آن است. آن را بر روی یک نقطه پالس اسپری بکنید که در آن پوست شما به طور طبیعی گرم است، مثل مچ و یا آرنج تان، بنابراین عطر در واقع بالا می‌رود و خودش را در طول زمان آشکار می‌کند.

mindy یانگ، بنیانگذار و مدیر عامل اکتشاف عطر Perfumarie، توضیح داد که چرا برای یک عطر برای تماس با پوست ضروری است و چقدر باید قبل از تصمیم‌گیری صبر کنید: " هر زمان ممکن است عطر روی پوست را امتحان کنید! بیشتر مردم در عرض چند ثانیه یک عطر از اولین برداشت می‌خرند - در عرض چند ثانیه! (این یک تاسف است از زمانی که در عرض ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به معنای واقعی کلمه است)، جوهر عطر تنها بعد از آن که با شیمی فرد مخلوط شود، آشکار خواهد شد و زمان می‌برد."

خانم یانگ می‌گوید برای اینکه چرا بوی عطر در دو فرد مختلف کاملا متفاوت است، خانم یانگ گفت که رایحه به نور و گرما و حتی شیمی بدن شما، رژیم غذایی و هورمونی شما حساس است. حتی زمان روز هم در مورد این که چگونه یک عطر به گوش می‌رسد، و یا اینکه چطور شما را بسوزاند، چقدر قدرتمند است و چقدر طول می‌کشد.

 "آقای Jeong توضیح داد:" محیط شما هم چنین نقشی در نحوه بوی پوست شما ایفا می‌کند و از آنجا که محیط اطراف شما، رژیم غذایی شما، و حتی آب و هوا می‌تواند بر روی نحوه بوی عطر شما تاثیر بگذارد، مهم است که عطر خود را چند بار دیگر امتحان کنید."

خانم یانگ به ما اجازه داد تا در مورد قاعده اصلی کاربرد عطر و نمونه‌برداری استفاده کنیم. مالش دادن عطر باعث ایجاد گرما می‌شود که باعث می‌شود مولکول‌ها سریع‌تر حرکت کنند. شما می‌توانید به طور تصادفی سرعت سفر را افزایش دهید و در رقص ظریف و ظریف آن از دست بدهید

اگر چندین بار به مرکز خرید بروید به رایحه‌های جدید خسته‌کننده به نظر می‌رسد، به خاطر داشته باشید که فروشگاه‌های بخش، شیشه‌های نمونه کوچک پشت پیشخوان آماده شما هستند - تنها کاری که باید انجام دهید این است که بپرسید. اگر یک فروشگاه لوازم آرایشی مانند Sephora را ترجیح می‌دهید، پرسنل آن‌ها می‌توانند یک شیشه نمونه را در قفسه‌های خود تهیه کنند تا بتوانید چند روز آن‌ها را بپوشید تا بدانید چطور در محیط‌های مختلف کار می‌کنند و به شما زمان می‌دهد تا با بو زندگی کنید.

چیزی را کشف کنید که عاشقش هستید

آرایش شیمیایی عطر انتخاب‌شده شما بر دوام عطر شما تاثیر دارد. آقای Jeong گفت، " یک تصور غلط بزرگ این است که همه EDPs (eau)یا parfums بسیار طولانی هستند و projectors بزرگ هستند. در حالی که غلظت روغن بر استحکام عطر و sillage تاثیر می‌گذارد (چه مقدار بوی در هوا وجود دارد)، مواد مورد استفاده در یک فرمول عطر اغلب بیشتر اهمیت دارند.

" برای مثال، ترکیبات مرکبات طبیعی بیشتر از نت‌های مانند وانیل، نعنای هندی و جنگلی متفاوت هستند."

خانم یانگ هم چنین اشاره کرد که طبیعی در مقابل عناصر مصنوعی در عطر شما نه تنها بر طول فرسایش تاثیر می‌گذارند، بلکه بوی خود عطر و نحوه تعامل آن با بدن شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد." من یک aromatherapist آموزش‌دیده هستم و بوهای طبیعی را به اندازه combos طبیعی / مصنوعی دوست دارم. گفته می‌شود که چهار تن گل رز، متشکل از تقریبا ۱ کیلوگرم شکوفه گل رز، تنها یک کیلوگرم روغن از گل رز به دست می‌دهد. همه عطرهای طبیعی خیلی گرون هستن. هیچ دو گل رز با توجه به شرایط آب و هوایی، دقیقا شبیه به شراب (مانند شراب)نیست.

 

" علاوه بر این، استفاده از عطرهای طبیعی زمان و ماندگاری طولانی تری دارند. همه بوهای طبیعی ممکن است باعث واکنش‌های آلرژیک بیشتر نسبت به synthetics شوند، پس مراقب محصولات داخلی در این گروه باشید. همیشه قبل از خرید یک تست پوست انجام دهید! "

پیدا کردن بویی که دوست دارید می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما اگر بدانید به دنبال چه چیزی هستید، و چطور به دنبال آن بگردید، این تجربه می‌تواند لذت بخش باشد، به خصوص زمانی که شما با دانش عطر برای تغییر زندگی روزمره خود مسلح هستید. چند منبع آنلاین برای یادگیری این که چه چیزی را ترجیح می‌دهید، چطور درخواست دهید و آزمایش کنید، و تعیین بوی بعدی شما آسان‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

 

یک نسخه از این مقاله در چاپ به چاپ می رسد 26 فوریه 2019در صفحه A 3 نسخه نیویورک با عنوان: اینجا برای کمک؛ چگونگی انتخاب عطر و ادکلن مناسب برای شما . سفارش مجدد | مقاله امروز | اشتراک در
  •  
  •  
  •  
  •  
 
+1
برچسب ها :

درباره نویسنده

مدیر سیستم

مدیر سیستم

مرتضی حمزئی بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه عطر در سطح عمده و خرد .افتخار همکاری با شرکتهای مطرح عطری ایران و نمایندگان محترم برندهای اروپایی را در این سالها داشته ام . نگاهم به عطر و نتهای بویی به صورت توصیف محتوایی انهاست و هر رایحه برایم تصویر و فضای خاص خودش را در ذهنم ترسیم میکند . امیدوارم در این مجموعه بتوانم خاطرات خوبی را با رایحه های ماندگارمان ثبت کنم .