سالاد گل معطر perfumer:

نویسنده : مدیر سیستم ۱۷:۳۴:۳۲ ۱۳۹۸/۰۳/۱۹

سالاد گل معطر perfumer:

در دهه ۱۹۹۰، Woods Ezra از لوس‌آنجلس، توسط غذا و گل احاطه شد. مغازه گل‌فروشی پدر و مادرش می‌دویدند - وودز که برای افراد مشهور و هتل چهار فصل غذا می‌خورد - از خیابان from، "Brentwood trattoria" که در طول زمان O (O)از شهرت به دست امده بود، در خیابان بود. جی. محاکمه سیمپسون خانواده در رستوران یک حساب داشتند، بنابراین جایی بود که عذرا palate را توسعه داد. او می‌گوید: " من چیزی جز گل‌ها را دوست ندارم، چیزی جادویی در مورد توانایی خوردن چیزی به این زیبایی وجود دارد."

برای روشن بودن، بیشتر رایحه‌های او که با استفاده از مشک و مشک کار می‌کنند، هضم نشده اند. اما آخرین عطر او، Citri، "مرکبات melange" که از ۵ ژوئن موجود است، دومین کتاب آشپزی جدید مارک استرن به همین نام است و می‌گوید: " شما آن را بر روی غذا یا نوشیدنی به عنوان یک نفر اسپری می‌کنید."

او می‌گوید: "وقتی که وودز در خانه خود و دوست پسرش آشپزی می‌کند، دوست دارد یک سالاد بزرگ با گل‌های خوراکی بسازد" چون من مهارت‌های پخت زیادی ندارم." او می‌گوید: "چه چیزی ضروری است که از کاهو برگ کامل استفاده کنیم و حداقل برخی از اجزای گل را برای بهبود هر دو مزه و هم حس کنیم:" من می‌دانم که این انرژی احمقانه است، اما ما در

 

سالاد گل عزرا:
برای سالاد
 
یک سر کاهو و یا کاهو قرمز
 
هر گونه گل edible (مانند tendrils، petals، گل رزماری، گل لادن و یا گل لادن)
 
فلفل سیاه و یا سیاه برای چشیدن
 
تراشه پوست ۱ مرکبات (مانند لیمو ترش، yuzu یا bergamot)
 
برای پانسمان
 
۳ قاشق سوپ خوری روغن زیتون یا روغن زیتون (مانند لیمو یا کدوتنبل)
 
۳ قاشق سوپ خوری سرکه (مانند شام پانی یا آلو)
 
۳ قاشق سوپ خوری کرم
 
۳ قاشق سوپ خوری گیاهان تازه بریده‌شده (مانند نعنا، chervil، chives، شوید یا tarragon)
 
 

 

۱. به آرامی برگ‌ها را از سر کاهو دور کنید و مراقب باشید که کامل برگ‌ها را دست‌نخورده نگه دارید. نوازش کنید و نوازش کنید. نصف برگ‌ها را در یک حلقه شل دور لبه of مرتب کرده باشید. همین روش را در حلقه موجود کاهو تکرار کنید و به همین ترتیب به مرکز کاسه بریزید.
 
۲. پانسمان کنید: روغن مخلوط شده، سرکه، کرم کرم و گیاهان در یک کاسه. مخلوط Drizzle روی کاهو.
 
۳. استفاده از همان روش در بالا، برگ‌های باقیمانده در حلقه‌های داخل کاسه را مرتب کنید. محصول نهایی باید به طور یکنواخت شبیه الگوی گلبرگ گل رز باشد و پانسمان را پنهان کند. از فلفل به طعم و مزه grate در بالای آن بپاشید. garnish با گله‌ای خوردنی و سریعا خدمت کنید.
 
+1
برچسب ها :

درباره نویسنده

مدیر سیستم

مدیر سیستم

مرتضی حمزئی بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه عطر در سطح عمده و خرد .افتخار همکاری با شرکتهای مطرح عطری ایران و نمایندگان محترم برندهای اروپایی را در این سالها داشته ام . نگاهم به عطر و نتهای بویی به صورت توصیف محتوایی انهاست و هر رایحه برایم تصویر و فضای خاص خودش را در ذهنم ترسیم میکند . امیدوارم در این مجموعه بتوانم خاطرات خوبی را با رایحه های ماندگارمان ثبت کنم .